Kādu jumta segumu izvēlēties?

 • Lai izvēlētos vispiemērotāko jumta seguma veidu nepieciešams iepazīties ar to īpatnībām un kalpošanas ilgumu.

 • Slikts jumta segums var sagādāt daudz problēmu un galvassāpju. Jumts netikai  piešķir mājai cēlumu, bet arī pasargā no lietus, sniega un citām dabas kaprīzēm.

 • JUMTA SEGUMA VEIDI:

Metāla jumta segums:

Metāla jumta segumi pieejami dažādās krāsās un formās (viļņotās, profilētās un valcētās skārda loksnes), tādēļ arī to ieklāšana var atšķirties. Viļņotās un profilētās metāla loksnes ir salīdzinoši viegli ieklājamas, tās tiek stiprinātas pie jumta latām ar skrūvju palīdzību, taču valcprofila loksnes tiek savā starpā savienotas salokot (valcējot) un pie jumta latām tās piestiprina ar speciāliem klemmeriem, tādēļ valcprofila jumta segums tiek uzskatīts ūdensdrošāks. Ja metāla jumta segums pabalējis vai parādījušās korozijas pazīmes, to iespējams atjaunot, pārkrāsojot. Iegādājoties metāla jumta segumu, jāpievērš uzmanība seguma pārklājumam un metāla biezumam, jo biezāks būs metāls un vairākas aizsardzības slāņu kārtas, jo ilgāks būs tā kalpošanas laiks.

Trūkumi - Zem metāla jumta segumiem veidojas kondensāts, tādēļ lai tas nenokļūtu bēniņos un siltumizolācijā, nepieciešams zem jumta seguma ieklāt pretkondensāta plēvi, kā arī jābūt pareizi izveidotai ventilācijai.

 • Seguma aptuvenais kalpošanas laiks 15-40 gadi.


                                 Valcprofils:

Valcprofils ir viens no senākajiem metāla jumtu veidiem, kas joprojām ir labākais risinājums sarežģītu konstrukciju jumtiem. Ņemot vērā šī jumta materiāla izturību, tā iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums.

Atbilstoši jumta konstrukcijai ir iespējams izvēlēties valcprofilu ar gludu virsmu, kā arī ar divām stingrības ribām. Profillokšņu jumta segums ir viens no drošākajiem un praktiskākajiem, bet galvenais – lētākajiem jumta segumiem, kas izturējuši laika pārbaudi un tāpēc guvuši plašu izplatību.

Profillokšņu jumta segumu galvenās īpašības:

 • Gluda virsma, kas nodrošina labu ūdens notecēšanu.

 • Vieglākas balsta konstrukcijas (spāres un latojumu).

 • Materiāla lokanība, kas dod iespēju ieklāt sarežģītas formas jumtus.

 • Materiāls neuzliesmo

 • Stiprināšana ar skavu palīdzību (loksnes netiek caursistas), patēriņš - 5 gab./m2;

 • Seguma aptuvenais kalpošanas laiks 15-40 gadi.Bitumena šindeļi:

 • Bitumena šindeļi veidoti no  stiklašķiedras vai poliestera armējuma uz kā balstīts bitums, kas pārklāts ar minerālu krāsainām skaidiņām. Bituma šindeļi tiek uzklāti uz līdzenas pamatnes (osb, finiera vai kokskaidu plātnes), kur tie tiek piestiprināti ar naglām  Bituma šindeļu ieklāšana nav sarežģīta, taču darbietilpīga, jo naglu skaits var sasniegt pat 50 naglas  uz vienu kvadrātmetru. Bitumena šindeļi ir plāni un lokani, tādēļ tos var ieklāt uz sarežģītas formas jumtiem. Šindeļiem saulē uzkarstot, tie savstarpēji  salīp un tiek izveidots vienlaidu pārklājums, tā samazinot jumta tecēšanas iespēju un nodrošinot salīdzinoši ilgmūžīgu jumta segumu. 

 • Trūkumi - Lai ieklātu bitumena šindeļus ir nepieciešama līdzena pamatne, kas sadārdzina kopējās jumta izmaksas.

 •  Seguma aptuvenais kalpošanas laiks 20 - 40 gadi.


Dakstiņa jumta segums:

 • Māla dakstiņu jumta segums jau radies ļoti sen un tas ir sevi pierādījīs kā ilgmūžīgs jumta segums. Māla dakstiņi ir viens no visvecākajiem jumta segumu veidiem, kas savu nozīmību saglabājis daudzu gadsimtu garumā un pašlaik, šķiet, piedzīvo renesansi.Mūsdienās to kvalitāte ir vēl vairāk uzlabojusies un ir pieejami arī dakstiņi kas veidoti no betona, tie ir lētāki par māla dakstiņiem, taču to forma ir vienāda. Dakstiņi tiek ieklāti uz jumta latām, piestiprinot pie tām dakstiņus ar skrūvēm vai speciāliem stiprinājumiem, taču to ieklāšana nav tik vienkārša kā varētu šķist, it īpaši sarežģītākas formas jumtiem, tādēļ to montāža prasa zināmu pieredzi.

 • Dakstiņi ir ilgmūžīgi (kalpo vairāk nekā 100 gadu), ugunsizturīgi, spēj pretoties visagresīvākajai videi, saules radiācijai, tie ir salizturīgi un skaņu izolējoši - pareizi uzklāts jumts ne tikai samazina ārējo trokšņu līmeni, bet arī pats negrab pat stiprāka lietus vai vēja laikā. Ņemot vērā māla dakstiņu salīdzinoši augsto tilpummasu un mazo siltumvadītspēju, zem šādiem jumta segumiem vasarās ir veldzējoši vēsi, bet ziemā – omulīgi silti, zem seguma neveidojas kondensāts.

 • Dakstiņu lielākais pluss ir to ilgais kalpošanas laiks un lielā izturība pret klimatiskajiem laika apstākļiem, gadiem ejot dakstiņu jumts kļūst tikai skaistāks un interesantāks.

Trūkumi - Dakstiņu lielākais mīnuss ir to svars, tādēļ lai tos varētu ieklāt ir jāveido izturīga jumta konstrukcija. Betona dakstiņiem ar laiku izbalē krāsa, taču tos iespējams pārkrāsot.

 • Seguma aptuvenais kalpošanas laiks 40-100 gadi.


Betona dakstiņš:

Betona dakstiņu jumts ir ekonomisks jo, betona dakstiņi ir salīdzinoši lētāki par keramikas dakstiņiem. Betons ir dabīgs, spēcīgs un viegli pielietojams materiāls, it īpaši uz jumtiem. Betona dakstiņi ir viegli un precīzi ieklājami. Tie ir pieejami visdažādākajās krāsās un ar īpaši izstrādātiem, moderniem virsmas pārklājumiem, padarot vieglāku jūsu jumtam piemērotākā dakstiņa izvēli. Tie ir arī ļoti ilgmūžīgi.

 • Paredzētais kalpošanas laiks 40- 100 gadi.

Bitumena viļņotās loksnes:

 • Bitumena viļņotās loksnes tiek ražotas no organisko šķiedru kompozītmateriāla (kartona) piesūcinot to ar krāsu un bitumenu. Šīs loksnes ir vieglas un lielas, tādēļ tās ir ērti ieklājamas (līdzīgi kā bezazbesta šīfers), tāpat tās pieejamas dažādās krāsās. Šī jumta seguma pluss ir tā zemā cena, bet tā kalpošanas laiks ir salīdzinoši īss.

 • Trūkumi - Bitumena loksnes ar laiku saulē deformējas un izbalē, tās vairāk paredzētas jumta ieklāšanai pagaidu ēkām vai palīgēkām.

 • Seguma aptuvenais kalpošanas laiks  5-15 gadi.    

   

    

              BEZAZBESTA (CEMENTA) ŠIFERIS – drošs viļņoto lokšņu jumta                                            segums!                            

 • Bezazbesta šīferis piemērots gan jaunām, gan renovējamām ēkām.
 • Viļņotās loksnes pieejamas dažādās krāsās, lokšņu krāsošanai tiek izmantota speciāla difūzijas krāsa, kas ļauj jumtam elpot. Plašā krāsu gamma nodrošina iespēju savstarpēji saskaņot visus ēkas elementus, tādējādi veidojot vienotu ēkas vizuālo tēlu un tās harmonisku iekļaušanos apkārtējā vidē.

 • ĀTRA UN VIENKĀRŠA MONTĀŽA: Viļņoto lokšņu montāžai nav nepieciešami speciāli darbarīki un specifiskas zināšanas. Visas loksnes izgatavotas tā, lai to uzlikšana būtu ērta un tiktu samazinātas montāžas izmaksas.

 • LABA SKAŅAS IZOLĀCIJA: Viļņotajām šķiedru cementa loksnēm piemīt laba skaņas izolācija, negaisa, lietus un krusas trokšņi tiek labi absorbēti.

 • UGUNSDROŠS: Cementa viļņotajām loksnēm ir piešķirta augstas klases ugunsdrošība.

 • NOTURĪBA PRET ĶĪMISKU IEDARBĪBU: Cementa viļņoto lokšņu sastāvs garantē to, ka tās neietekmē pelējums, baktērijas, kaitēkļi, skābes, sārmi un citas ķīmiskas vielas. Viļņotās loksnes rada optimālu vidi ēkās, kur jāievēro specifiskas prasības – dzīvnieku fermām un dažāda tipa produktu uzglabāšanas noliktavām.

 • IZTURĪGS PRET ĀRĒJIEM FAKTORIEM: Bezazbesta šīfera loksnes ir izturīgas pret lielu, salu un krusu.

 • Viļņotas loksnes ir dabīgs, gaisa caurlaidīgs materiāls. Tām piemīt difūzijas spēja, kas samazina kondensāta veidošanos. Pareizi izveidots jumts ievērojami uzlabo jumta konstrukcijas vēdināšanu un kalpošanas laiku.

 • Viļņotās cementa loksnes var kombinēt ar caurspīdīgajām loksnēm, kas telpā ļauj ienākt dabīgajai gaismai. Tādējādi var samazināt elektroenerģijas rēķinus. Izmantojot ēkās, kurās mitinās dzīvnieki, tie ir veselīgāki un produktīvāki, jo visu dienu neatrodas mākslīgās gaismas ietekmē.

 • KALPOŠANS LAIKS: Bezazbesta šifera kalpošanas laiks no 25-40 gadiem.